Malotraktor AGZAT – najdôležitejší rozdiel je v prevodovke Verný a spoľahlivý pomocník do každej záhrady.

 

Rýchle vyhľadávanie

Názov:
Maximálna cena:
  Zoradiť vzostupne Zoradiť zostupne
Hľadať v popise:
 

                                            

 

 

                                                    KOMBINÁCIA MOTORA A PODVOZKU JE LUBOVOľLNÁ

 

 

 

 

 

 

Rýchle vyhľadávanie

Názov:
Maximálna cena:
  Zoradiť vzostupne Zoradiť zostupne
Hľadať v popise:
 
 
 

Snežná fréza 55cm/71cm

 

Obracač sena

Pri šírke 71cm je cena 820.-€ Priobjednávke uveďte šírku frézy. K použitiu snežnej frézy je potrebné použiť redukčnú prevodovku 199.-€ a kolesá 4x8 sada - 409.-€

 

   
785 € s DPH
  799 € s DPH
do 7 pracovných dní
 
 
 

Prídavná prevodovka

 

Orebné návleky - sada

Slúži k pripojeniu zariadení Agzat Agro Komunál, ako sú napr.: Mulčovač, snežná fréza...   Ilustračný obrázok!

 

Zvyšujú trakciu malotraktora pri pracovných operáciach na pôde. Sú určené na rozmery pneumatík 5x12,  Vari - Agzat

   
199 € s DPH
  45 € s DPH
 
 
 

Plečka za rotavátor

 

Radlica na sneh Agzat

Je určená na kyprenie pôdy a podrezávanie buriny medzi riadkami. Uchytáva sa na nosič radličky za rotavátor.

 

Je určená na odhŕňanie sypkých materiálov, zeminy, pri výkopoch a počas zimnej sezóny, snehu z chodníkov a iných plôch. Na malotraktor sa upína na prednú časť držiaka závažia. Šírka záberu 115 cm, …

   
62 € s DPH
  165 € s DPH
 
 
Predchádzajúci  1  2
 

 

 

 

 

                                             

 

 

 

 

 

Osvedčený je malotraktor AGZAT s jedinečnou prevodovkou odlišnou od ostatných značiek, pretože využíva prevod cez oceľové ozubené kolesá, a nie cez tzv. šnekový (závitovkový) prevod, ako iné malotraktory. Je to jeden z mála poctivých strojárskych výrobkov, ktorý sa kompletne vyrába na Slovensku, teda s výnimkou motora, ktorý sa dá vybrať zo štyroch typov štvortaktných motorov Honda GCV 160, Honda GCV 190, Honda GSV 190 alebo Kawasaki FJ 180, ale máte na výber "agzaťácky" dvojtakt, motor PA100, JIKOV 1453, JIKOV 1447 DW

Malotraktor AGZAT zvládne všetky práce potrebné na poli a záhrade, so zapojenou vlečkou prevezie náklad do 550 kg. Môžete s ním orať, kypriť, brániť, prihrňovať, sadiť zemiaky, kosiť, a podobne.

Agzat má v štandardnej výbave:

AGRO PROFI prevodovku s dvoma bočnými vývodovými hriadeľmi, tri rýchlosti vpred a jednu vzad, držiaky závažia, 4 ks 5 kg závaží a jedno 33 kg závažie, kolesá so šípovými pneumatikami s priemerom 5.00- 12 " s uzávierkou oboch kolies (4polohy),odstredivú spojku s priemerom 120mm, radiacu páku na prevodovke, vysunutú a ľahko dostupnú obsluhe. Pri správnom nastavení uzávierky na kolesách je tento typ Agzat KLASIK veľmi dobrý pomocník pri orbe, a ľahko sa s ním manipuluje aj pri otáčaní.

AGRO PROFI PLUS prevodovku s dvoma bočnými vývodovými hriadeľmi a predným vývodovým hriadelom. Tri rýchlosti vpred a jednu vzad, držiaky závažia, 4 ks 5 kg závaží a jedno 33 kg závažie, kolesá so šípovými pneumatikami s priemerom 5.00- 12 " s uzávierkou oboch kolies (4polohy),odstredivú spojku s priemerom 120mm, radiacu páku na prevodovke, vysunutú a ľahko dostupnú obsluhe. Pri správnom nastavení uzávierky na kolesách je tento typ Agzat KLASIK veľmi dobrý pomocník pri orbe, a ľahko sa s ním manipuluje aj pri otáčaní.

AGRO PROFI DIF  má tento malotraktor navyše v prevodovke aj diferenciál, čo nemá žiaden iný malotraktor v tejto triede na našom trhu.

Čo je to vlastne diferenciál: Pri prejazde zákrutou sa vnútorné koleso točí na menšom polomere ako vonkajšie koleso, ktoré sa teda musí otáčať rýchlejšie. Keby boli kolesá spojené napevno jedným hriadeľom, dochádzalo by k ich šmýkaniu na vozovke a tým aj k ťažkému ovládaniu pri prejazde zákrutou- bola by butná veľká ovládacia sila na riadidlách. Zariadenie vyrovnávajúce obvodové rýchlosti vonkajšieho a vnútorného kolesa sa nazýva diferenciál. S jeho použitím je toto ovládanie ľahké. Ale môže nastať aj situácia keď jedno z kolies preklzuje, napr. na ľade alebo na blate, vtedy je možné použiť uzávierku diferenciálu, ktorá vyradí diferenciál z činnosti a vtedy prenášajú obidve kolesá plný krútiaci moment, sú akoby spojené na pevno.

Tento typ prevodovky PROFI má aj predný vývodový hriadeľ. Predný vývodový hriadeľ je nezávislý na zaradenom prevodovom stupni v prevodovke. Otáča sa otáčkami v pomere 1:5,44 voči otáčkam motora, čiže pri 5440 ot./min motora má PVH 1000 ot. Slúži na pohon rôznych prídavných zariadení ako napr. snehová fréza, mulčovač, lištová kosačka, bubnová kosačka , obracač sena a pod. Cez PVH prispôsobujeme aj napojenie a používanie prídavných zariadení iných výrobcov aby mal Agzat čo najširšie spektrum použitia. Ostatné vybavenie je také ako vo verzii KLASIK. Tento typ AGZAT PROFI môžeme predovšetkým odporučiť pre ľudí, ktorí budú často využívať malotraktor aj so zapojením s vlečkou, prípadne nosičom náradia.